Manžel na objednávku - Lze si manželství koupit?

15. července 2015 v 23:00 | Nasťa |  Knihovna
Na knihu Manžel na objednávku od Catherine McKenzie jsem natrefila úplnou náhodou při brouzdání internetovým knihkupectvím. Hledala jsem zrovna oddychovou knihu pro dlouhé letní večery. Konkrétně u tohoto tytulu mě nadmíru zaujala samotná anotace, která slibovala poměrně nový a "neokoukaný" děj. Samotná kniha tedy přistála v mém nákupním košíku téněř hned. Musím říci, že ačkoliv jsem od příběhu očekávala trochu více, tam se mi při čtení několikrát objevil na tváři pobavený úšklebek, ale bohužel, i nejednou během čtení mě přepadlo nutkání knihu odložit na později, nicméně se tak nakonec nestalo, za což jsem teď zpětně docela i ráda, protože přes všechny "ty mouchy" tahle kniha určitě stojí za zmínění.

***
" Aha, čau Kordélie", zachectá se můj milovaný bratříček "Žádné svoje "Čau" na mě nezkoušej, já ti něco udělala?" "Mám to brát tak, že ses nebavila?" "Ne, to jsem se teda nebavila..Je natvrdlý, necitelný.."


***
Anna Shirley Blythová už je ve svých třiatřiceti připravená se usadit a založit rodinu, má to ovšem jeden háček, neustále si k sobě vybírá nevhodné partnery. Brzy po té co se jí zhroutí další vztah, najde Anna na ulici pohozenou vizitku společnosti Blythe & Company. Na první pohled ji upoutá prapodivná schoda s jejím vlastním příjmením a rozhodne se, že si ji ponechá alespoň jako zajimavý "suvenýr". Ovšem, když jí její nejlepší kamarádka oznámí, že se zasnoubila, rozhodne se Anna změnit svůj život k lepšímu.

Jednoho krásného rána při čištění zubů její pohled spočine na tajemné vizitce. kterou onehdy našla na chodníku. Rozhodne se tedy, že tam zkusí zavolat a zjístit o té společnosti něco více. Nicméně, že by si s ní osud opravdu pohrával? Jedná se totiž o firmu, která zprostředkovává ač pekelně drahé, ale přeci nadmíru úspěšné sňatky na objednávku. Vždyť 98% úspěšnost už za zkoušku stojí, a nebo, že by ne?

"Nemůžu uvěřit, že mi to nikdo nebere. Nejdůležitější chvíle mého života a já nemám v pátek v pů jedenácté večer s kým oslavovat, protože se nikomu nedovolám. Vážně potřebuju manžela."

***
Manžel na objednávku už je druhá kniha, která vzešla z péra Catherine McKenzie. Autorka zde rozvíjí velmi zajimavou "problematiku"smluvených sňatků. Nicméně svou zpočátku bravůrně nastíněnou myšlenku bohužel nedokáže tak úplně dotáhnout do konce a tak kniha lehce za polovinou začne ztrácet svůj prvotní spád.

Bohužel musím říci, že i hlavní postavy mě celkem zklamaly, Anna i Jack jsou tak trochu "neslaní - nemastní", vlastně si nejednou během čtení uvědomíte, že vám jejich chování připadá velmi povědomé a někdy trochu i zbytečně moc "klišé". Vlastně se mi několikrát stalo, že jsem přemýšlela, jestli jsem se s podobným prototipem hlavního hrdiny už nesetkla v nějaké jiné knize a pokud ano, tak vlastně kde? Nutno podotknout, že ani samotný závěr mě nikterak příliš nepřekvapil.

"Cože? Cos udělala? Jestli to má být vtip Anno.." Odkašlu si a s námahou ze sebe vypravím: "My jsme se vzali" "To si děláš srandu!" vydechne. Z tváře se jí vytratila veškerá barva. "Ne, nedělám. Vdala jsem se."

***
Možná, že má recenze vyzní na první pohled dosti negativně, ale vezte, že tomu tak úplně není, pokud hledáte příjemné a nenáročné letní čtivvo, třeba někam k vodě, tak sklidem doporučuji po této knize sáhnout. Je to toiž přesně takové to "pohodové čtení" u kterého můžete s klidným srdcem relaxovat a úživat si sluníčka. Některé pasáže vás příjemně pobaví, nad jinými budete jen nevěřícně krotit hlavou. Nicméně já říkám, zkuste to a dávám knize krásný průměr, čili 3 z 5 hvezdiček.

Troufám si tvrdit, že se k této autorce v budoucnu ještě vrátím. Přeci jen, každý z nás občas potřebuje číst taky něco lehčího, u čeho nemusí moc hloubat takříkajíc nad nesmrtelností chrousta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Whirpy | E-mail | Web | 16. července 2015 v 19:44 | Reagovat

O tom jsem ještě nikdy neslyšela. :D Jako vypadá to zajímavě, ale nevím jestli bych to dokázala přečíst celé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama