Šepotání - Příběh ze skutečné Říše divů

8. července 2015 v 14:02 | Nasťa |  Knihovna
Šepotání od A.G. Howard jsem dostala od známích k narozeninám, už když jsem ho rozbalila mě do očí udeřila jeho nádherná a tajuplná obálka. Knihu jsem si prolistovala, nutno podotknout, že mě na první pohled zaujala. Ovšem blížily se ústní maturitní zkoušky, a tak jsem byla nucena knihu odložit "na později". Na Říši divů mě rozpoměl až fakt, když jsem si "originální" Alenku vytáhla ke své ústní literární interpretaci. Maturitní zkoušku jsem zvládla na výbornou a za odměnu se začetla do této knihy, nesmím opomenout, že i přes všechny možné "negativní" recenze, které se na internetu objevovaly jsem si řekla, že knize dám šanci. Nakonec musím říci, že jsem byla opravdu hodně a mile překvapená. Ovšem k tomu se ještě v této recenzi dostaneme.

***
"Kolem se míhají předměty denní potřeby - otevřené skříně, naplněné šaty, nábytek, komínky knih na létajicích poličkách, spižírny, prázdné sklenice od zavařeniny, rámy bez obrazů - tohle všechno se náhodně lepí na zdi.."***
Alyssa není jen tak obyčejná mladá teeanangerka, slyší totiž totiž šepotání květin a hmyzu, ale tenhle skvělý dar už připravil její matku o rozum. Všechno tohle se s nimi děje jen proto, že jsou potomci slavné Alice Liddellové, kterou zná celý svět díky její literární předloze Alenka v Říši divů.

Ovšem když při jedné z mnoha návštěv své matky v sanatoriu ji Alysson nechtěně ublíží, tento okamžik rozhodne o všem. Al už své tajuplné příbuzenství nemůže dále skrývat. Je tedy nucena podniknout nebezpečnou cestu do skutečné Říše divů, aby napravila hrozné chyby, které zde její prapraprababička Alenka napáchala. Ale co když je Říše divů ve skutečnosti jiná, než se na první pohled zdá?

"Půvabná Alysso, máš požnost vymanit se z rodinné kletby. Použij klíč a vezmi svůj poklad s sebou do mého světa. Naprav, co Alenka pokazila, a zlom prokletí. Nevzdávej to, dokud mě nenajdeš."

***
Šepotání je prvním dílem stejnojmené trilogie z pera A.G. Howard. Autorka zde navazuje na všem nám již zmání svět, který pro nás stvořil Lewis Carroll. Nicméně je ji nutno přičíst k dobru, že ho nekopíruje, ale vytváří v něm cosi nového, trochu temného a ohromně tajuplného. Z takovéto Říše divů vám při čtení nejednou přeběhne mráz po zádech.

Navzdory své "velikosti" (přes 400 stran) je kniha sama o sobě nenáročná a poměrně lehce čitelná. Náročný čtenář nemusí být vždy úplně spokojen s milostným trojúhelníkem, který se odehrává mezi hlavními postavami. Nicméně vezte, že já si drobné šarvátky mezi Zachem a Morfeem náramně užívala. Dle mého názoru to přidává samotnému ději krásné oživení, a ti dva mi dokázali nejednou vyloudit úsměv na tváři!

"Postojím", "zamumlám. Nejraději bych mu pěstí bych mu pěstí vyrobila pořádný monokl pod už tak černým okem na oplátku za to, jak se mi pomstil za polibek. Na druhou stranu mi lichotí, že žárlí."

***

Na závěr bych chtěla jen dodat, že tuhle skvělou knihu určitě doporučuji všem milovníkům Alenky v Říši divů. Jsem si jistá, že tenhle nový svět si určitě zamilujete. No a vy ostatní dejte knize alespoň šanci, vždyť odložit ji můžete vždy. No a nicméně, už jen tu nádhernou obálku stojí za to mít ve své knihovničce, no ne?

Za sebe mohu říci, že se nesmírně těším na pokračování této báječné serie, které nese název Divotání, mezi námi, slyšela jsem, že je prý ještě lepší, jak tento první díl. Nicméně na něj si musíme ještě chviličku počkat, u nás totiž vyjde "až" v srpnu. No a konečný verdikt? Šepotání dávám 4,5 z 5 hvězdiček, poněvadž tu půlku si nehcám v rezervě pro další díly. A.G. Howard s obrovským nadšením čekám, až se budu moci zase vydat do Říše divů!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aires | Web | 9. července 2015 v 19:40 | Reagovat

Moc pěkná recenze :) Šepotání se zrovna chytám začít číst, takže o to víc se na něj teď těším :)

2 Nasťa | Web | 9. července 2015 v 21:05 | Reagovat

[1]: Moc děkuji za pochvalu, pak dej vědět, jak se ti kniha líbila. :-)

3 Wayll | Web | 14. července 2015 v 15:37 | Reagovat

Původní Alenku mám strašně moc ráda. Takže se i k tomuhle chci někdy dostat, ale odrazují mě právě ony negativní recenze a milostný trojúhelník. Ale jak vidím, každý na to má jiný názor... Takže tomu šanci asi někdy dám :) Skvěle napsaná recenze, jen bych zvětšila velikost písma, takhle maličké se to špatně čte :)

4 Arwella | E-mail | 2. října 2015 v 15:52 | Reagovat

Jo, šepotání jsem minulý týden přečetla a už jsem si přečetla i dovotání ^^ ! Strašně se těším na třetí díl :D nevíte kde ho sehnat?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama