Divotání - Šepotání byl jen začátek!

16. srpna 2015 v 20:03 | Nasťa |  Knihovna
Divotání od A.G. Howard jsem dostala jako svůj první recenzní výtisk od CooBoo, za což opravdu moc děkuji! Na první pohled mě upoutala opravdu pozuruhodná obálka, která je (jak jinak) opravdu detailně propracovaná, tentokrát je na ní můj "milovaný" Morfeus. Hned jsem si knihu prolistovala a zařadila do své čtečky, byla jsem přirozeně zvědavá, jak si autorka poradí s pokračováním, o které mnozí tvrdili, že je lepší jak samotný první díl. Musím říci, že jsem tomu ze začátku vůbec nevěřila, protože z mých osobních zkušeností vím, že většinou pokračování nese spíše sestupný charakter. Ovšem i zde mi A.G. Howardová ukázala, že vše není tak, jak se na první pohled zdá. Nicméně nic víc už vám neprozradím, protože podrobnosti se dozvíte až v samotné recenzi. Tak tedy jdeme na to!
***
"Já jsem si nechala vytetovat na kotník křídla, která trochu zakrývají mé podsvětnické znaménko. Tatér mi k tomu napsal: Alis Volat Propriis neboli Létá na vlastních křídlech. Je to připomínka toho, že já mám moc nad svou temnou stránku a ne ona nade mnou."


***
Příběh nás opět zavede za Alyssou Victorií Gardner, která si konečně užívá trochu toho "normálního" života. Po té, co před pár měsíci propadla králičí dírou do Říše divů, kde splnila všechny potřebné úkoly a přijala červenou korunu. Začal mít její život konečně "poklidnou" podobu, její matku totiž propustili z blázince a tak společně tráví každou volnou chvíli. Co víc, Al je zrovna v maturitním ročníku, pokud úspěšně složí maturitu bude moci odjet se svým skvělým přítelem Zachem studovat do Londýna. Co víc si přát? Už se přeci nemůže nic pokazit, nebo ano?
Alysson pochopí, že se něco děje, až když její vlastní krev začne vytvářet prapodivné (a tak trochu) morbidní mozaiky, znázorňujicí válku a zkázu samotné Říše divů, před kterou jí ve svých snech varuje i Morfeus - "kluk" s britským přízvukem. Ovšem, když se prapodivní tvorové z Říše divů začínají objevovat v lidském světě, je Al nucena zakročit, protože hrozí, že by mohla ztratit všechny, které miluje.

"Než se k němu dostanu, spustí se z jedné z nití klaun. Hraje na cello a provokativně se šklebí. To, co jsem předtím slyšela, nebyl vítr, ale jeho nástroj. Jeden rychlý výpad krvavým mečem a hračka se kácí k zemi. Podivná píseň utichá, jen uťatá ruka ještě bezmocně hýbe smyčcem po umlčených strunách. "

***
Divotání je jíž druhým dílem trilogie pojednávajicí o tak trochu jiné Říši divů, než jakou ji známe v podání Lewis Carrolla. Druhý díl se nese v podobném duchu, jako ten první. Opět zde nechybí pořádná dávka napětí a dobrodružství.Ačkoliv má samotná kniha zase přes 400 stran, ujišťuji vás, že se opravdu nebudete ani chviličku nudit. No a co víc, tentokrát si užijete i daleko více Morfea, nahlédnete mu přímo do duše. No a samozřejmně sna vás čeká i trochu toho handrkování mezi ním a Zachem. Zkrátka a dobře, Divotání je ještě mnohem, mnohem lepší jak samotné Šepotání a to už je tedy opravdu, co říci! Pokud tedy patříte mezi fanoušky Říše divů, tak je pro vás tato série prostě "MUST READ"!

"Zavrtím hlavou, ale pak mi to dojde. Rethen je anagram anglického slova nether čili spodní. Nebo taky podsvětní. Morfeus není příliš rafi novaný. "Měla bys vidět jeho auto - úžasnej sporťák" dodá Corbin. "A půjčí ho komukoli, kdo si řekne. Včera nás v něm dokonce svezl na oběd." Zatnu zuby. Ten padouch spřádá svoje lži naprosto bezostyšně a okatě mi předvádí, jak snadno se umí dostat pod kůži všem, na kterých mi záleží. Má to být varování. "

***
Co bych měla dodat na závěr? Snad jen, že opravdu velmi děkuji nakladatelství CooBoo za poskytnutí recenzní e-knihy! Za sebe mohu říci, že jsem z knihy opravdu velmi nadšená a všem jí mohu pouze a jen doporučit. Takže vás zajisté nepřekvapí, když dám Divotání maximální možné hodnocení sestávajicí z 5 z celkem 5 možných hvězdiček. Teď už mi dozajista nezbívá nic jiného než se plná nadšení a očekávání dočkat třetího a tedy i závěrečného dílu. Já jen doufám, že nebudu muset čekat až moc dlouho, protože už teď to nemohu vydržet. Asi se budu opakovat, když se znovu zeptám A.G. Howard, co mi to prosím tě děláš? Takhle nezdravě mě napínat, ach, ach.. Nicméně, už teď je jisté, že tahle série má nakročeno k tomu stát se jednou z nejlepších, co jsem tento rok četla! Takže teď už zbývá jen přežít to nekonečné čekání na závěrečný díl a pak se konečně dočkáme velké a nebezpečné bitvy, která nadobro rozhodne o budoucnosti Říše divů!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Scribbler | Web | 17. srpna 2015 v 21:54 | Reagovat

Skvělá recenze. :) Já jsem se bohužel dosud nečetla ani Šepotání, ale snad se k němu jednou dostanu. Kdo ví:)

2 Whirpy | E-mail | Web | 18. srpna 2015 v 18:54 | Reagovat

Příjemná a zajímavá recenze. Já na takové knihy poslední dobou moc nejsem, ale určitě si ji někam zapíšu nebo tak, kdybych na ni narazila třeba v knihovně, abych věděla, že je dobrá a stojí za přečtení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama