Srpen 2015

Poslední aristokratka - Být šlechtičnou není vůbec lehké!

24. srpna 2015 v 14:57 | Nasťa |  Knihovna
Poslední aristokratku od Evžena Bočka jsem dostla jako typ na dobré čtení od rodinného známeho. Tehdy mi říkal, že se u knihy příjemně pobavím a odreaguji. No vskutku, nepochybuji o tom, že právě "lehce humorný příběh" byl i předním záměrem samotného autora. Ačkoliv samotné obálka na to vůbec nevypadá, abych pravdu řekla, tak obal knihy by vskutku potřeboval trochu pozměnit, protože "průměrný" čtenář bohužel o knihu jen tak pohledem nezavadí. Mno, ale víte co se přece vždycky říká - "nesuď knihu podle obalu". Nicméně jakáže kniha, tedy z toho obsahového hlediska, doopravdy byla? To se dozvíte, pokud si kliknete dále na "celý článek", tam se totiž zobrazí již samotná recenze. Tak už tedy ani vteřinu neváhejte a pusťte se směle do čtení!
***
"Jmenuji se Marie Kostková z Kostky. V rodové historii jsem v pořadí třetí. Marii I. pochovali v roce 1450 do rodinné hrobky, aniž se přesvědčili, že je dostatečně mrtvá. Když o pár let později hrobku otevřeli, seděla na schodech. Od té doby jsme pohřbíváni v zatlučených rakvích."
***

19 - 21.8.2015 - Září nám klepe na dveře

21. srpna 2015 v 22:21 | Nasťa |  Deník knihomola
Ahoj moji milí, já jsem opravdu tady, mno možná to tak nevypadá, ale opak je pravdou. Možná si říkáte, co se asi stalo, abych byla upřímná, měli jsme trochu trable s připojením k internetu. Ten nám jaksi od včerejšího večera nešel. Nicméně zpátky k tématu, září už nám pomalu klepe na dveře, pro většinu zvás to znamená návrat do školních lavic, nemám snad pravdu? Ovšem já patřím k těm pár šťastlivcům, kterým se prázdniny poněkud prodlouží, poněvadž zahajovací hodinu mám až 30.9.2015 a samotný semestr mi začíná až 5. října. Mno, ale dost už školy, užívejme si ještě trochu toho volna, no a když už jsme u toho, tak mé dny teď vypadají dosti zajímavě. Předevčírem jsem stéjně jako dneska měla zase jízdy v autoškole, dokonce jsem si zkusila projet i svůj první kruhový objezd a řeknu vám, je to teda pěkný horor. No a včera jsem si zas užila krásný "koňský den", nejprve jsme byli dokoupit jezdecké potřeby, no a potom vyrazili na drezurní trénink, který byl jako obvykle naprosto úžasný! Nicméně zpátky k dnešku, dneska jsem byla v OC Chodov, udělala jsem si krásnou novou manikúru, potom, ale přijela mamka s bráchou, přičemž bratra mi hned ochotně předala s tím, že si musí dojít nakoupit. K mému obrovskému překvapení mě brácha namísto obchodu s počítačovými hrami dotáhl do knihkupectví, kde jsme si mohli každý vybrat jednu knihu. To se ví, že jsem ani vteřinu neváhala, můj výběr okamžitě padl na knížku Na co Alice zapoměla, no a bratrovi jsem doporučila Magistérium, zjevně byl spokojen, protože okamžitě zvolal, že to je úplně "skvělé", protože se to podobá Harrymu Potterovi. Večer jsme pak ještě grilovali, což bylo skvělé, mno a samozřejmně jsem si nesměla nechat ujít ani živou reportáž z parkurového skákání na Mistrovství Evropy, kterou dávali na Eurosportu. No nic, já už pomalu půjdu spát. zítra totiž musím vstávat hrozně brzo, lépe řečeno v 6:30, protože musím být na devátou u koní. To, ale nemění nic na tom, že se příšerně těším! Tak se tady mějte hezky a užívejte si letošní "poslední" srpnové dny řádně na maximum a já se budu těšit zítra!

Tag Liebster Award

18. srpna 2015 v 22:27 | Nasťa |  Jiné
Do tohoto TAGu jsem byla nominovaná dvěma blogy - Whirpy a Ellí. Přišlo mi to pro vás jako úžasná možnost, aby jste se o mě dozvěděli něco víc. Předem říkám, že nikoho nominovat nebudu, ale uděláte mi opravdu velkou radost, pokud se ho zúčastníte (pak mi prosím do komentáře dejte odkaz, děkuji). No a oč tady vlastně běží? Vy jako blogger o sobě napíšete 11 jakýchkoliv pravdivých faktů, zodpovíte 11 otázek, které vám zadal blog, který vás nominoval a nakonec položíte svých 11 otázek, pro někoho dalšího. P.S. V mém případě se bude jedna o 22 otázek, protože odpovídám na sérii 2x 11 otázek. Jste připraveni? No tak si "rozklikněte celý článek" a jdeme na to!

Divotání - Šepotání byl jen začátek!

16. srpna 2015 v 20:03 | Nasťa |  Knihovna
Divotání od A.G. Howard jsem dostala jako svůj první recenzní výtisk od CooBoo, za což opravdu moc děkuji! Na první pohled mě upoutala opravdu pozuruhodná obálka, která je (jak jinak) opravdu detailně propracovaná, tentokrát je na ní můj "milovaný" Morfeus. Hned jsem si knihu prolistovala a zařadila do své čtečky, byla jsem přirozeně zvědavá, jak si autorka poradí s pokračováním, o které mnozí tvrdili, že je lepší jak samotný první díl. Musím říci, že jsem tomu ze začátku vůbec nevěřila, protože z mých osobních zkušeností vím, že většinou pokračování nese spíše sestupný charakter. Ovšem i zde mi A.G. Howardová ukázala, že vše není tak, jak se na první pohled zdá. Nicméně nic víc už vám neprozradím, protože podrobnosti se dozvíte až v samotné recenzi. Tak tedy jdeme na to!
***
"Já jsem si nechala vytetovat na kotník křídla, která trochu zakrývají mé podsvětnické znaménko. Tatér mi k tomu napsal: Alis Volat Propriis neboli Létá na vlastních křídlech. Je to připomínka toho, že já mám moc nad svou temnou stránku a ne ona nade mnou."

On My Wishlist - #5

15. srpna 2015 v 22:55 | Nasťa |  Knižní Whishlist
Meme pocházejicí z dílny Book Chick City, jehož cílem je vybrat každou sobotu několik knih. Jedná se o knihy, které bychom si chtěli přečíst, potažmo koupit. Mohou to být knihy, které u nás už vyšly, či naopak teprve vycházet budou, ale můžeme sem přidat i knihy, které už "našli svého čtenáře" v zahraničí, ale u nás se jejich vydání zatím nechystá. Zkrátka vašim přáním se žádné meze nekladou! Pojdme se tedy společně podívat, co jsem tuto sobotu vybrala já.. P.S. Budu ráda, když se také zapojíte a "hodíte" mi do komentářů odkaz na váš Whishlist.

Máte mě tu zpátky z dovolené!

15. srpna 2015 v 14:07 | Nasťa |  Mé záznamy
Ahoj mí milí návštevnicí, či alespoň ti, kdož jste ještě zbyli. Tak jsem se vám včera večer vpořádku celá a zdravá vrátila z dovolené u moře. Byli jsme ve Slovinsku, konkrétně tedy v Portorož, ovšem taky jsme navštivili i nedaleké Pirano, které je opravdu hrozně maličké. Minulou středu jsme si dokonce udělali i výlet po památkách - za zmínku stojí návštěva hradu Predjama a jeskyních komplexů Jáma (o tom bude i samostaný článek). Nicméně mi to nedá a musím se pochlubit, že jsem byla také ve svých milovaných Benátkách a když už jsme u té Itálie, tak nákupy samozřejmně nesměli chybět. Také jsem hodně četla, přelouskala jsem nádherných šest knih za deset dní, dobré číslo, no ne? Mezi těmito knihami je i jeden "recenzák" od CooBoo, kterému tímto moc děkuji (jo hádejte, který to je). Večerní recenze vám to, ale prozradí zcela určitě. Mno zítra jedu na drezurní soustředění, už se moc těším, deset dní jsem neviděla mou milovanou kobylu a už mi hrozně moc chybí. Mno dneska jdeme ještě s rodiči na večeři, takže sem napíšu pravděpodobně až se vrátím, možná ještě před odjezdem něco přidám, ale neslibuji nic. Tak se tady zatím mějte hezky! P.S. Dokážete uhádnoud, kde byla pořízená tahle fotka (mimochodem z vlastních zdrojů..)?

Až do 14.7. 2015 jsem na dovolené

9. srpna 2015 v 21:12 | Nasťa |  Mé záznamy
Ahoj všichni, jsem ráda, že sem stále ještě chodíte, i když tady není teď "nic moc k viděni". Důvod je prostý až do 14.7.2015 jsem na dovolené u moře, konkrétně tedy ve Slovinsku. Mé dny jsou docela poklidného, válím se u moře a opakuji se. Mám s sebou i svou čtečku a pár knih ( i když dlužní říci, že můj Kindle se mi pomalu, ale jistě vybíjí a to prý má vydržet nabitá měsíc, asi je toho na ní moc..) Nicméně jsem toho přečetla opravdu hodně zvláště nemohu dostat z hlavy Život jedna báseň, která byla vážně hodně smutná. Teď aktuálně zase čtu Dokonalý svět, takže o recenze v dohlédne době vážně nouze nebude, máte se na co těšItálie, ale teď mě prosím omluvte. Půjdu se pomalu chystat, večer jdeme totiž do Pirána. Až se vrátím, tak o tom mohu napsat článek, když budete chtít. Ovšem teď už opravdu musím běžet, tak se mějte hezky a užívejte léta.. P.S. Omluvte mě za "kvalitu" článku, píšu ho narychlo na tabletu.

Dřív než půjdu spát - Když ztratíte paměť, jak poznáte komu věřit?

3. srpna 2015 v 14:49 | Nasťa |  Knihovna
Dřív než půjdu spát od S. J. Watson mě upotala už svou anotací, kterou jsem našla na bux, takže když jsem o něco později zjístila, že je tahle kniha k mání v mé knihovně, okamžitě jsem věděla, že si ji odnesu domů. Navíc mě nadmíru zajimalo, jak si spisovatel poradí s pocity hlavní hrdinky, ano čtete správně spisovatel, právě muž.. Navíc jsem posléze zjístila, že příběh byl ani ne před rokem zfilmován a uveden do kin. No a hádejte, kdo se zhostil hlavní role? Nicole Kidman, takže jsem opravdu, moc zvědavá na ten film, jož upoutávku naleznete TADY. Mno, ale zpět k samotné knize, ta měla opravdu nevšední námět, sice knih o ztrátě paměti je spousta, ale ne s takovýmto vyvhrcholením. No a jak se mi to nakonec líbilo, to se dozvíte až po přečtení celého článku.

"Ten pokoj je cizí. Neznámý. Nevím, kde jsem, ani jak jsem se tady ocitla. Nevím, jak se dostanu domů. Strávila jsem tu noc. Probudil mě ženský hlas - nejdřív mě napadlo, že ta žena je se mnou v posteli, ale pak jsem si uvědomila, že čte zprávy a já slyším rádiobudík -, a když jsem otevřela oči, byla jsem tady, v tomhle pokoji, který nepoznávám."

On My Wishlist - #4

1. srpna 2015 v 14:56 | Nasťa |  Knižní Whishlist
Meme pocházejicí z dílny Book Chick City, jehož cílem je vybrat každou sobotu několik knih. Jedná se o knihy, které bychom si chtěli přečíst, potažmo koupit. Mohou to být knihy, které u nás už vyšly, či naopak teprve vycházet budou, ale můžeme sem přidat i knihy, které už "našli svého čtenáře" v zahraničí, ale u nás se jejich vydání zatím nechystá. Zkrátka vašim přáním se žádné meze nekladou! Pojdme se tedy společně podívat, co jsem tuto sobotu vybrala já.. P.S. Budu ráda, když se také zapojíte a "hodíte" mi do komentářů odkaz na váš Whishlist.