Knihovna

Poslední aristokratka - Být šlechtičnou není vůbec lehké!

24. srpna 2015 v 14:57 | Nasťa
Poslední aristokratku od Evžena Bočka jsem dostla jako typ na dobré čtení od rodinného známeho. Tehdy mi říkal, že se u knihy příjemně pobavím a odreaguji. No vskutku, nepochybuji o tom, že právě "lehce humorný příběh" byl i předním záměrem samotného autora. Ačkoliv samotné obálka na to vůbec nevypadá, abych pravdu řekla, tak obal knihy by vskutku potřeboval trochu pozměnit, protože "průměrný" čtenář bohužel o knihu jen tak pohledem nezavadí. Mno, ale víte co se přece vždycky říká - "nesuď knihu podle obalu". Nicméně jakáže kniha, tedy z toho obsahového hlediska, doopravdy byla? To se dozvíte, pokud si kliknete dále na "celý článek", tam se totiž zobrazí již samotná recenze. Tak už tedy ani vteřinu neváhejte a pusťte se směle do čtení!
***
"Jmenuji se Marie Kostková z Kostky. V rodové historii jsem v pořadí třetí. Marii I. pochovali v roce 1450 do rodinné hrobky, aniž se přesvědčili, že je dostatečně mrtvá. Když o pár let později hrobku otevřeli, seděla na schodech. Od té doby jsme pohřbíváni v zatlučených rakvích."
***

Divotání - Šepotání byl jen začátek!

16. srpna 2015 v 20:03 | Nasťa
Divotání od A.G. Howard jsem dostala jako svůj první recenzní výtisk od CooBoo, za což opravdu moc děkuji! Na první pohled mě upoutala opravdu pozuruhodná obálka, která je (jak jinak) opravdu detailně propracovaná, tentokrát je na ní můj "milovaný" Morfeus. Hned jsem si knihu prolistovala a zařadila do své čtečky, byla jsem přirozeně zvědavá, jak si autorka poradí s pokračováním, o které mnozí tvrdili, že je lepší jak samotný první díl. Musím říci, že jsem tomu ze začátku vůbec nevěřila, protože z mých osobních zkušeností vím, že většinou pokračování nese spíše sestupný charakter. Ovšem i zde mi A.G. Howardová ukázala, že vše není tak, jak se na první pohled zdá. Nicméně nic víc už vám neprozradím, protože podrobnosti se dozvíte až v samotné recenzi. Tak tedy jdeme na to!
***
"Já jsem si nechala vytetovat na kotník křídla, která trochu zakrývají mé podsvětnické znaménko. Tatér mi k tomu napsal: Alis Volat Propriis neboli Létá na vlastních křídlech. Je to připomínka toho, že já mám moc nad svou temnou stránku a ne ona nade mnou."

Dřív než půjdu spát - Když ztratíte paměť, jak poznáte komu věřit?

3. srpna 2015 v 14:49 | Nasťa
Dřív než půjdu spát od S. J. Watson mě upotala už svou anotací, kterou jsem našla na bux, takže když jsem o něco později zjístila, že je tahle kniha k mání v mé knihovně, okamžitě jsem věděla, že si ji odnesu domů. Navíc mě nadmíru zajimalo, jak si spisovatel poradí s pocity hlavní hrdinky, ano čtete správně spisovatel, právě muž.. Navíc jsem posléze zjístila, že příběh byl ani ne před rokem zfilmován a uveden do kin. No a hádejte, kdo se zhostil hlavní role? Nicole Kidman, takže jsem opravdu, moc zvědavá na ten film, jož upoutávku naleznete TADY. Mno, ale zpět k samotné knize, ta měla opravdu nevšední námět, sice knih o ztrátě paměti je spousta, ale ne s takovýmto vyvhrcholením. No a jak se mi to nakonec líbilo, to se dozvíte až po přečtení celého článku.

"Ten pokoj je cizí. Neznámý. Nevím, kde jsem, ani jak jsem se tady ocitla. Nevím, jak se dostanu domů. Strávila jsem tu noc. Probudil mě ženský hlas - nejdřív mě napadlo, že ta žena je se mnou v posteli, ale pak jsem si uvědomila, že čte zprávy a já slyším rádiobudík -, a když jsem otevřela oči, byla jsem tady, v tomhle pokoji, který nepoznávám."

Etiketa & špionáž - Tak trochu jiný penzionát

30. července 2015 v 22:28 | Nasťa
Na Etiketu & Špionáž od Gail Carriger jsem natrefila úplnou náhodou, při má poslední návštěvě jsem ji totiž objevila v regálu, který je určen právě vráceným kouskům. Velmi jsem zvažovala, zda si knihu půjčit, či nikoliv, protože žánr steampunk ( žánr založený na klíčovém významu páry a techniky, jakož to stěžejního objevu pro lidstvo, nicméně samotný děj je "ukotven" na nereálných skutečnostech a odehrává se v "nereálné době) moc nemusím, poněvadž mě Leviatan Scotta Westerfelda spíše zklamal. Ovšem nutno podotknout, že celá série toho ve skutečnosti nabízí "pod svou pokličkou" daleko více než jen holý steampunk, najdete tady i nadpřirozené bytosti, jako jsou vlkodlaci, či upíři. Zkrátka a dobře tetralogie nesoucí název "Trochu jiný penzionát" je spolehlivou směskou všeho, co si lze v žánru fantasy představit. No a co z tohoto "tajuplného" spojení nakonec vzniklo?
***
"Sofronie se převalila na záda a vzdychla. Měla by se podívat, jestli se nezranila, nebo najít zbytek své sukně,
ale zůstala dramaticky ležet na zádech. Zavřela oči a uvažovala o výčitkách, kterými ji jistě brzy zahrne její
rozzlobená matka. Její hloubání přerušil výkřik. "Sofronie Angelino Temminnicková!"

Mé sladké šestnácté století - Jaké to je ocitnout se v renesanční Florencii?

21. července 2015 v 15:30 | Nasťa
Mé sladké šestnácté století od Rachel Harris na mě už čekalo při návštěvě knihovny. Musím přiznat, že mám hrozně ráda knihy, ve kterých se objevuje tématika cestování časem. Poněvadž mi historie není lhostéjná (jsem její letošní maturant.. Smějící se) byla jsem celkem zvědavá, jak si zrovna s prostředím renesanční Florencie poradí sama autorka. No a navíc jsem se neubránila srovnáváním téhle knihy a trilogie Drahokamy, která do teď patří k těm nejlepším, co jsem zatím četla. Nicméně, když si to vezmu kolem a kolem, tahle kniha rozhodně stojí za vaší pozornost. Ovšem teď už bych nerada prozradila víc, protože k tomu nejpodstatnějšímu se v této recenzi rozhodně ještě dostaneme. Tak tedy pojďme na to!

***
"Musím přiznat, že kdyby každý měl svou cenu, za kterou se dá koupit, cesta do Florencie by byla
tou mou. Jsem posedlá svým italským dědictvím - jedinou věcí, kterou přijímám od své nejdražší matky a od čtvrté třídy, kdy jsem spatřila obraz Bernarda van Orley Madona s dítětem, jablkem a hruškami."

Girl Online - Láska blogerská

19. července 2015 v 14:30 | Nasťa
Girl Online od Zoe Sugg se ke mně dostla vlastně úplně náhodou. Koncem května jeli naši na velký nákup, kdy každému z nás přivezli i malý dárek. Já jsem tehdy dostala právě tuhle "krásku" a kočičí jazýčky. Přirozeně jsem byla na knížku velmi zvědavá, zvláště když ji napsla Zoe Sugg, která je spíše známá pod svou přezdívkou Zoella. Sama autorka totiž vede svůj vlastní blog a YouTube kanál. Hrozně mě zajimalo, jak si s témate sobě blízký poradí a jestli mám od knihy očekávat něco víc, než je pro žánr Young Adult typické. Pro začátek je nutno říci, že kniha rozhodně stojí za váš drahocení čas, ale musím přidat i jedno malé varování a to sice, nemějte od knihy přehnaná očekávání a jen nasávejte její atmosféru, pak si ppříběh daleko více užijte. Zkrátka a dobře, už vám neprozradím nic víc, pokud přeci jen chcete znát můj názor, tak vám nezbívá nic jiného, než se do této recenze začíst hlouběji.

***
" A proto jsem se rozhodla, že to zkusím s tímhle blogem. Bude to místo, kde budu moct říct přesně to, co chci a jak chci - a taky - hlavně někomu. A nebudu si muset dělat starosti s tím, jestli je to co řeknu, dost cool.."

Manžel na objednávku - Lze si manželství koupit?

15. července 2015 v 23:00 | Nasťa
Na knihu Manžel na objednávku od Catherine McKenzie jsem natrefila úplnou náhodou při brouzdání internetovým knihkupectvím. Hledala jsem zrovna oddychovou knihu pro dlouhé letní večery. Konkrétně u tohoto tytulu mě nadmíru zaujala samotná anotace, která slibovala poměrně nový a "neokoukaný" děj. Samotná kniha tedy přistála v mém nákupním košíku téněř hned. Musím říci, že ačkoliv jsem od příběhu očekávala trochu více, tam se mi při čtení několikrát objevil na tváři pobavený úšklebek, ale bohužel, i nejednou během čtení mě přepadlo nutkání knihu odložit na později, nicméně se tak nakonec nestalo, za což jsem teď zpětně docela i ráda, protože přes všechny "ty mouchy" tahle kniha určitě stojí za zmínění.

***
" Aha, čau Kordélie", zachectá se můj milovaný bratříček "Žádné svoje "Čau" na mě nezkoušej, já ti něco udělala?" "Mám to brát tak, že ses nebavila?" "Ne, to jsem se teda nebavila..Je natvrdlý, necitelný.."

Šepotání - Příběh ze skutečné Říše divů

8. července 2015 v 14:02 | Nasťa
Šepotání od A.G. Howard jsem dostala od známích k narozeninám, už když jsem ho rozbalila mě do očí udeřila jeho nádherná a tajuplná obálka. Knihu jsem si prolistovala, nutno podotknout, že mě na první pohled zaujala. Ovšem blížily se ústní maturitní zkoušky, a tak jsem byla nucena knihu odložit "na později". Na Říši divů mě rozpoměl až fakt, když jsem si "originální" Alenku vytáhla ke své ústní literární interpretaci. Maturitní zkoušku jsem zvládla na výbornou a za odměnu se začetla do této knihy, nesmím opomenout, že i přes všechny možné "negativní" recenze, které se na internetu objevovaly jsem si řekla, že knize dám šanci. Nakonec musím říci, že jsem byla opravdu hodně a mile překvapená. Ovšem k tomu se ještě v této recenzi dostaneme.

***
"Kolem se míhají předměty denní potřeby - otevřené skříně, naplněné šaty, nábytek, komínky knih na létajicích poličkách, spižírny, prázdné sklenice od zavařeniny, rámy bez obrazů - tohle všechno se náhodně lepí na zdi.."

 
 

Reklama
Reklama